VI BIEG PRZEŁAJOWY ŚLADAMI TEMPLARIUSZY

W sobotę 23 maja o godzinie 12.00 po raz kolejny zapraszamy do Chwarszczan (województwo zachodniopomorskie) na VI Bieg Przełajowy Śladami Templariuszy o puchar preceptora Bernarda (historycznego przełożonego zakonu, który w XIII wieku zarządzał prowincją templariuszy w Europie Środkowo-Wschodniej ze stolicą w Chwarszczanach).

ZAPISY NA BIEG ODBYWAJĄ SIĘ PRZEZ STRONĘ – WWW.TRITIME.PL

PROSIMY O PODANIE ROZMIARU KOSZULKI

OPŁATA STARTOWA WYNOSI 20,00 ZŁOTYCH (W DNIU ZAWODÓW 30 ZŁ)

Przelew - FUNDACJA DROGA LOTHA

Opis – imię i nazwisko + „opłata – VI BIEG Chwarszczany”

Numer konta: 77 1750 0012 0000 0000 4118 9185

Link do zapisów:

https://tritime.pl/news/w-47/vi-bieg-przelajowy-sladami-templariuszy

Lista startowa znajduje się pod adresem:

http://zapisy.tritime.pl/data.php?id=47

Dla uczestników przygotowaliśmy piękną trasę krajobrazową nawiązującą do pierwszego biegu z 2008 roku. Biegniemy polnymi i leśnymi drogami przez obszar dwóch gmin Boleszkowice i Dębno. Do pokonania około 10 kilometrów.

Trasa tegorocznego biegu tworzy pętlę ze startem i metą na terenie dawnego dworu templariuszy w Chwarszczanach. Zaczynamy o godzinie 12.00 na przed kaplicą zakonną, skąd po przekroczeniu drogi wojewódzkiej 127 biegniemy lekko pod górkę w kierunku średniowiecznej wsi Cychry, by po pokonaniu odcinka 1,5 km odbić w lewo starą aleją, która doprowadzi nas do lasu. Po przekroczeniu drogi powiatowej Dargomyśl – Cychry (punkt z wodą) wbiegamy w starą nieuczęszczaną drogę leśną kierującą się ku rzece Myśli. W dolinie rzeki skręcamy w lewo i docieramy do średniowiecznego urokliwego traktu ciągnącego się wzdłuż Myśli, który poprowadzi nas w kierunku południowych obrzeży wsi Dargomyśl. Stąd po powtórnym przekroczeniu drogi powiatowej (punkt z wodą) biegniemy chwilę wzdłuż tej drogi, przekraczamy drogę wojewódzką 127 i wbiegamy w las by wzdłuż rzeki Myśli dotrzeć do komandorii templariuszy w Chwarszczanach. Biegniemy leśnymi drogami skrajem doliny rzeki. Przed metą wybiegamy z lasu na łąkę i już jesteśmy na mecie gdzie czekają rycerze zakonni z medalami.

Dla wszystkich uczestników jak zawsze mamy pamiątkowe medale i koszulki, dla zwycięzców wyjątkowe nagrody. Po biegu odbędzie się losowanie upominków spośród wszystkich uczestników biegu (losowany numer startowy). Zmęczeni biegacze będą mogli skosztować makaronu z templariuszowską okrasą , kiełbasy z ogniska i chwarszczańskiego ciasta.

Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w biegach specjalnie dla nich przygotowanych. Będą też konkursy.

Jak zawsze uzupełnieniem biegu będzie piknik historyczny z udziałem rycerzy i dawnych rzemieślników. Mniej zmęczeni uczestnicy biegu mogą przymierzyć zakonną zbroję, spróbować walki na miecze, wziąć udział w turnieju łuczniczym.

Serdecznie zapraszamy zawodowców, amatorów, samotnych, pary, rodziny z dziećmi – każdy wygrywa. Zapraszamy na bieg łączący historię, rekreację i sport.

W załączeniu trasa biegu i regulamin.

 

Główni Organizatorzy:

MUZEUM TEMPLARIUSZY W CHWARSZCZANACH

FUNDACJA DROGA LOTHA

STOWARZYSZENIE TEMPLUM